İzledim Sonra İzle Bildir
Filmi Oylayın:
Oylama : 0 / 10 - 0 kullanıcı

Frida izle,

Meksikanın şimdiye kadar görmüş olduğu en büyük kadın sanatçı Fride Kahlo'nun yaşamından bahsedelim. 1907-1954 yılları arasında Meksika'da büyümüş ve yetişmiş olan Frida izleyeceğiniz filmde hayatını kısa bir özeti anlatılıyor. Fakat biz sizlere Frida hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Frida Kahlo 20. yy sanatçısı bir ressamdır. Yaptığı tüm dünya'da tanınan bir ikon haline gelmesi Frida'nın ne kadar özgün ve kendi olan bir sanatçı olduğunu göstermektedir. Peki kimdir bu Frida? Meksikalı resim sanatçısı çocukluk yıllarından beridir sorunlarla mücadele etmiş birisidir. Bu sorunlardan bir tanesi sağlık problemleridir. Henüz 8 yaşında babasıyla çıktığı bir gezintide düşen ve bacağının sakat kalmasına neden olmuş ve bu onun hayatından sürekli daga konusu olmasına sebebiyet vermiştir. Fakat Frida kolay kolay insanlara kulak asan bir isim olmadığı için tüm bu alaycı davranışlara sadece gülüğ geçti. Daha sonraları Frida'nın hayatı iniş çıkışlarla devam edecektir. Meksika'nın en iyi sanat okullarında birine giden Frida burada sanata yakınlaşacak resim ile buluşacaktır. Birgün okuldan eve gitti sıralarda bir otobüs kazası geçirir ve ağır bir şekilde yaralanır. Sayısız ameliyat ve sayısız tedavini ardından iki senenin sonunda Frida tekrar ayağa kalkmayı başarmıştır. Artık daha farklı biri olarak Frida yaşama ve sanata olumlu yaklaşmaktadır. 

Dönemin Meksika'lı sanatçısı Diego'ya büyük hayranlık duyan Frida birkaç resim ile onun ilgisini çekmeyi başarır. Aralarında yaşananlar daha sonra birbirlerine yakınlaşmalarını sağlayacak ve evlenmeleri ile bu birlikteliklerine tasdiklemiş olurlar. Fakat Frida çok güzel geçen zamanların sonrasında Diego ile de bazı anlaşmazlıklar yaşamaya başlar. İlk önce onu 10 sene boyunca birisiyle aldatır. Daha sonra bu birliktelikleri biter ve Diego ile evlerini ayıırma kararları alırlar. Frida tüm bu yaşadığı acılar karşısından resimler onun tek arkadaş olmuş ve sonuç olarak ortaya tüm dünya'da yankı uyandıracak resimler çıkmış. Bu resimlerin arasında çok istediği fakat hiç olmadığı çocuğunun resiminden tutunda kendini bazı hayvan figürlerine benzettiği resimlere kadar hepsi birbirinden sanat eseri resimleri Frida'nın bu kadar tanınmasından önemli rol üstlenmiş durumda. Belkide yaşadığı bu kadar acı Frida'nın bu denli büyük bir sanatçı olmasında ki en büyük paydır.

Frida izleyecekler için yukarıda sanatçının yaşamından ufak demeçler vermeye çalıştım. Çok fazla filmin tadının kaçmaması için çok fazla detay vermedim ki sizler filmin içerisinde bu önemli detayları yakalayabilin ve Frida filmi sizler için daha anlamlı olabilsin. Filmde büyük sanatçı Frida rolünü Salma Hayek canlandırmakta. Antonio Banderas, Alfred Molina, Mia Maestro gibi isimler Frida filminde yer alan bir diğer önemli isimler olarak karşımıza çıkıyor. Şimdiden Frida izleyicileri için oldukça keyifli ve bilgilendirici bir yapım olacağını düşünüyorum. Frida 1080p izledikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.

Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar
  • Admin öncelikle bu filmi eklediğiniz için teşekkürler. Bu filmi herkese tavsiye ederim kesinlikle izlenilmesi gereken bir başyapıt. Kaçırmayın derim.