İzledim Sonra İzle Bildir
Filmi Oylayın:
Oylama : 0 / 10 - 0 kullanıcı

Sonsuzluk ve Bir Gün izle, İnsan kendini yenilmez veya ölümsüz sanan bir canlı değil midir? Genelleme yapılacak olmasada böyle insanlarımız aramızda bizlerle birlikte yaşıyorlar. Bizi bu dünya'da tutan nedir. İstediğimiz zaman bu dünya'dan çekip gidebiliriz. Tanrı bizleri yaratırken bütün ipleri bizim ellerimize verdi. Biz karar vereceğiz ne yapacağımıza. Bu dünya'nın bir parçası olur sonsuza kadar hatırlanır ya da bir hiç olmaktan öteye geçemeyiz. İşte bu felsefeden yola çıkarak sizlere bir insanın kendi benliğini bulmasından bahsedeceğiz. Sonsuzluk ve Bir Gün izle ilk bizleri soğuk ve ıslak bir Selanik gününde karşılıyor. Ne kadar kötü bir karşılama değil mi? Kasvetli bir film daha diye yarıda kesmeyin devam edelim. Selanik'in değil sadece tüm dünya'nın yakından tanıdığı bir yazar Alexander hayatın yorucu koşuşturmasına daha fazla dayanamamış ve ölümcül bir hatalığın pençesine yakalanmıştır. Daha önce hiç bakmadığı bir dünya görüşüyle artık dünya kısa zamanını geçirecektir. Alexander'in günleri sayılıdır. Bu kısa zamanını üç beş kelime yazarak harcamamak istiyordur. Daha farklı bişeyler yapması gerekmektedir. Fakat ne yapacağını bilmediği kara kara düşündüğü günlerin birinden karısının 30 yıl önce yazdığı bir mektuba ulaşır. Artık Alexander ne yapacağını biliyordur. Deniz kenarında ki rahat yaşamı bırakarak dünya'yı gezmeye başlar. Onu bekleyen bilinmeze doğru, bilinmezin ne getireceğini bilmeden özgürce hareket ederek adeta kuşlar gibi özgür olacaktır. 

Alexander'ın bu anlamsız yolculuğu kısa bir süre sonra anlamlı bir hal alacaktır. Yolda karşılaştığı Arnavut göçmeni bir çocukla sıkı arkadaşlıklar Sonsuzluk ve Bir Gün izle yicilerin göreceği en güzel birliktelik olacak. Evine gitmeye çalışan küçük bir çocuğa artık Alexander'da eşlik edecek iki sıkı arkadaş olacaktırlar. Yolda karşılacakları zorlukları birlikte aşacaklar dostlukları bu dünya'da insanın varoluşunu simgeleyecek türden olacaktır. Onları nelerin beklediğini bilmedikleri bir yolculukta birbirlerinden başka arkadaşlarının olmaması belkide umursadıkları bir durum olmacaktır.

Bruno Ganz'ın başrollerinde yer aldığı dram filmleri türünde 1998 yapımı Sonsuzluk ve Bir Gün adlı yapım Eternity and a Day adıyla ile karşınıza gelebilir. Filmin çekimleri Fransa, Yunanistan, Macaristan gibi ülkelerde çekilmiş. İmdb puanıyla dikkatleri çeken Eternity and a Day filmi 7.9 puanıyla seyirciden tam not almayı başarıyor. Cannes film ödüllerinde Altın Palmiye ile taçlandırılan Eternity and a Day altyazılı olarak sitemizde bulunacaktır. Sonsuzluk ve Bir Gün izle mek isteyenler için 1080p görüntü kalitesinin yanında diğer görüntü seçenekleride mevcut. Sonsuzluk ve Bir Gün izlerken iyi keyifler dilerim.

Sonsuzluk ve Bir Gün izle

Yorumlar (0)