İzledim Sonra İzle Bildir
Filmi Oylayın:
Oylama : 0 / 10 - 0 kullanıcı

The Gateway izle,

Dünya bilimin ışığında ilerlerken ucu kestirilemeyen bir ufka doğru sürekli gitmektedir. Çok hızlı gelişen teknoloji artık sanal ortamları yapay zekayı beraberinden getirmişlerdir. Bundan 20-30 sene öncesi teknolojisine bakıldığında bugün ki yapılanların aslında hepsi birer bilim kurgu filmlerinden ibaretti. Fakat şuan bakıldığında aslında filmlere konu olan sanal dünya ve ışınlanma gibi ütopik olayların çoğu artık günümüz teknolojisiyle mümkün kılınmaya başlandı. Cümlemize başlarken söylemiş yine tekrar edelim bilim ucu kestirelemeyen bir olay bundan bir asır sonra nelerin yaşanacağını neler olacağını normal bir insan beyninin kestirmesi oldukça güç. Fakat ne olursa olsun ya da ne yaşanırsa yaşansın bilim her zaman insanoğluna ışık tutmaya devam edecek. Bilim yolundan ilerleyen insanoğlu bilim kurgu filmlerinden gözükenden daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahip bir canlıdır. The Gateway izlerken de göreceksiniz belkide sıradan bir bilim kurgu filmi olabilir fakat gelecekte The Gateway filminde yaşananlar neden gerçek olmasın. Günümüzden 20-30 sene öncesine gidildiğinde o dönemin bilim kurgu filmleri şuan günümüzü anlatmakta. The Gateway izleyenler belkide 20-30 sene sonra The Gateway filminin bir bilim kurgu filminden ibaret olmadığını anlayacaktırlar. 

Konumuz hakkında yeterince ön bilgiden sonra The Gateway filmine geldiğimizde bir önceki paragrafımızda anlattıklarımızla örtüşecek bir olay örgüsüyle karşımıza geliyor. Şöyle, Jane kendini bilimin doğruluğu adamış canlı varlığın en küçük yapıtaşı olan atomlar hakkında bilimsel araştırmalar yapan bir bilim insanı olarak karşımıza çıkıyor. Hayatının bir parçasını oluşturan kocasının bir kaza sonucundan ani bir şekilde ölmesi Jane üzerinde yıkıcı bir etki yaratmıştır. Jane kocasının öldüğüne inanmamakta ve sürekli inkar ederek kendisine zarar vermektedir. Jane birgün kendini toplar ve bilim öncülüğünde arkadaşlarıyla üzerinde çalıştıkları bir ışınlanma aracıyla kocasını geri getirebileceğini düşünmektedir. Paralel evrene seyahet edip kocasını bularak tekrar gerçek dünya'ya getirme fikri bu kadar zeki bir kadının aklına nasıl gelir oldukça düşündürücü olsada Jane kafasına koyduğunu yapmakta kararlıdır. The Gateway açarak paralel everene gitmeyi başarır. Gittiği boyutta kocasını bulan Jane onu getirmeyi dener fakat o artık kocası mıdır? Yaptığı yanlışın çok geç farkına varan Jane artık kaçınılmaz bir son ile yüz yüze kalmıştır. Bu yanlışından kendisi ve çocukları ciddi boyutta etkileyecek bir boyuta sokması tamamen kendisinin hatasıdır. Evet bilimin insanlığın kurtuluşu olacağını söyledik fakat bilim tek engelleyemediği şey ölümdür. Bilim şuan için ölümü geciktirsede ölüm bu dünya'nın vazgeçilmez bir gerçeğidir. “Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” sözü bilim çaresiz kaldığı tek nokta. The Gateway izleyicileri için filmin özeti bu şekilde, kafanızda film hakkında umarım birkaç fikir oluşturabilmişizdir.

The Gateway 1080p izleyicileri için seyredecekleri filmin yönetmeni John V. Soto, başrollerde ise Ben Mortley ve Jacqueline McKenzie ikisi yer alıyor. İyi seyirler.

Yorumlar (0)